trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ultramarinas
VIP
7
2
followers
Vilnius, Vilnius
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
704
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
87%
Trees, a Global Superpower
4 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,183 votes
7
— Good
86%
Inception
71,755 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,703 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,008 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Firefly
2 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,140 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,860 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,608 votes
6
— Fair
83%
Memento
25,892 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
12,013 votes
8
— Great
82%
Once Upon a Studio
643 votes
7
— Good
82%
Casablanca
7,428 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,692 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,942 votes
8
— Great
81%
The Hate U Give
2,854 votes
6
— Fair
81%
The Fifth Element
23,703 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,827 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,922 votes
8
— Great
81%
Given
274 votes
7
— Good
81%
Stand by Me
8,616 votes
8
— Great
81%
Pride & Prejudice
7,785 votes
9
— Superb
81%
The Secret in Their Eyes
3,413 votes
7
— Good
80%
The Invisible Guest
6,128 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,425 votes
9
— Superb
80%
Double Indemnity
2,121 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,729 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,185 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Nimona
3,348 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,849 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,736 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,685 votes
7
— Good
80%
Mommy
2,006 votes
8
— Great
80%
Sing Street
4,516 votes
8
— Great
80%
Woman
31 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,500 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,850 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,990 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,702 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,854 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,525 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Le Samouraï
1,137 votes
8
— Great
79%
One Small Step
224 votes
8
— Great
78%
Stalker
2,419 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
14,906 votes
9
— Superb
78%
Cliffside
14 votes
7
— Good
78%
Man on Fire
9,116 votes
9
— Superb
78%
Paprika
3,991 votes
6
— Fair
78%
Little Women
8,268 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Rebecca
2,030 votes
7
— Good
78%
Moonrise Kingdom
8,613 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Gentlemen
16,395 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marriage Story
9,189 votes
7
— Good
77%
Black Swan
18,603 votes
8
— Great
77%
Mr. Nobody
7,203 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,108 votes
2
— Terrible
77%
Searching
10,409 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,032 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Dude in Me
218 votes
8
— Great
77%
Let the Right One In
4,599 votes
8
— Great
1
2
3
10
11
12
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup