Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Underscore
0
Followers
0
Following
Austin, Texas
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
78
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Godfather: Part II
18,466 votes
9
— Superb
83%
Aliens
21,420 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,825 votes
8
— Great
80%
The Goonies
13,040 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,896 votes
9
— Superb
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,932 votes
8
— Great
78%
Walk the Line
5,214 votes
7
— Good
77%
Batman: Mask of the Phantasm
2,446 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,859 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,133 votes
7
— Good
77%
The Crow
6,760 votes
8
— Great
76%
Galaxy Quest
5,980 votes
7
— Good
76%
Beetlejuice
14,170 votes
8
— Great
76%
Good Morning, Vietnam
4,876 votes
8
— Great
76%
The Birdcage
2,312 votes
8
— Great
75%
Superbad
15,349 votes
9
— Superb
75%
The Lincoln Lawyer
6,272 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,578 votes
8
— Great
75%
The Patriot
6,360 votes
8
— Great
75%
Cool Runnings
4,333 votes
8
— Great
74%
A Nightmare on Elm Street
8,116 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
23,491 votes
7
— Good
74%
Rounders
3,037 votes
9
— Superb
74%
The Devil Wears Prada
13,691 votes
9
— Superb
73%
The Outsiders
2,316 votes
8
— Great
73%
GoldenEye
7,710 votes
8
— Great
73%
Troy
12,999 votes
7
— Good
73%
Blade
14,133 votes
7
— Good
73%
The Dirt
2,310 votes
9
— Superb
73%
Say Anything...
1,777 votes
8
— Great
72%
The Menu
15,332 votes
8
— Great
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,548 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Dumbo
7,539 votes
7
— Good
71%
Live Free or Die Hard
11,740 votes
7
— Good
71%
Holes
2,809 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,368 votes
9
— Superb
71%
Hellboy
11,676 votes
8
— Great
71%
Stripes
2,135 votes
9
— Superb
71%
Everest
10,225 votes
9
— Superb
71%
50 First Dates
11,736 votes
7
— Good
71%
Paul
10,401 votes
7
— Good
71%
The Princess Diaries
6,668 votes
7
— Good
71%
Tropic Thunder
12,990 votes
9
— Superb
71%
Beverly Hills Cop II
5,500 votes
8
— Great
71%
Half Baked
1,860 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,896 votes
8
— Great
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,924 votes
8
— Great
70%
Risky Business
2,277 votes
9
— Superb
70%
Sonic the Hedgehog
14,444 votes
8
— Great
70%
Revenge of the Nerds
1,760 votes
8
— Great
70%
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
4,404 votes
9
— Superb
69%
The Wedding Date
1,359 votes
7
— Good
68%
The Other Guys
8,759 votes
9
— Superb
68%
Days of Thunder
2,811 votes
8
— Great
68%
Miss Congeniality
5,926 votes
7
— Good
68%
Ace Ventura: When Nature Calls
7,411 votes
7
— Good
66%
A Cinderella Story
2,763 votes
6
— Fair
66%
The Change-Up
5,414 votes
6
— Fair
66%
The Punisher
5,643 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,678 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch