trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Username57
64
followers
Parnamirim-PE, Brazil
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
162
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Inception
71,627 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,318 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,235 votes
7
— Good
82%
Modern Times
3,779 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,084 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,115 votes
7
— Good
81%
The Kid
2,169 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
15,063 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,798 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,187 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,606 votes
7
— Good
80%
The Circus
716 votes
7
— Good
80%
A Dog's Purpose
9,535 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,127 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,045 votes
7
— Good
78%
Coraline
11,605 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,737 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,813 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,722 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,421 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,648 votes
7
— Good
77%
Zack Snyder's Justice League
16,943 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,578 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,667 votes
7
— Good
77%
The Fault in Our Stars
12,056 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,321 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,751 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,182 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,875 votes
7
— Good
76%
The Godfather: Part III
9,143 votes
7
— Good
75%
Tangled Ever After
2,076 votes
7
— Good
75%
Mad Max 2
6,672 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,422 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,520 votes
7
— Good
75%
X-Men
22,011 votes
7
— Good
74%
Doctor Sleep
10,300 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,724 votes
7
— Good
74%
Rebel Without a Cause
1,666 votes
7
— Good
74%
Arthur Christmas
4,071 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,435 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 2
12,826 votes
7
— Good
74%
127 Hours
10,815 votes
7
— Good
74%
Eighth Grade
3,552 votes
7
— Good
74%
Fast Five
15,027 votes
7
— Good
73%
A Bug's Life
15,940 votes
7
— Good
73%
Red Nose Day Actually
408 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,290 votes
7
— Good
73%
The Orphanage
3,374 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,460 votes
7
— Good
72%
Meet the Robinsons
5,657 votes
7
— Good
72%
Tinker Bell
2,032 votes
7
— Good
72%
The Secret Life of Pets 2
8,123 votes
7
— Good
72%
Cars 3
13,613 votes
7
— Good
72%
Maleficent: Mistress of Evil
9,852 votes
7
— Good
72%
Dumbo
7,382 votes
7
— Good
72%
ParaNorman
4,643 votes
7
— Good
72%
Rango
10,538 votes
7
— Good
72%
Bad Moms
18,130 votes
7
— Good
72%
Thor
39,350 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,937 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup