trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
UsuarioDeHokuto
34
followers
Brazil
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
104
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
90%
In This Moment - Blood At The Orpheum
2 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,508 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,498 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,988 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,466 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,141 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,157 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,537 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,480 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,384 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,614 votes
9
— Superb
85%
Within Temptation & The Metropole Orchestra: Black Symphony
46 votes
9
— Superb
85%
L'Arc~en~Ciel: World Tour The Final 2012
2 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,851 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,593 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,288 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,291 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,273 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,876 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,245 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,509 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,255 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,918 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,257 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,029 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,631 votes
9
— Superb
82%
Wolf Children
2,787 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,210 votes
9
— Superb
82%
The Garden of Sinners: Paradox Spiral
239 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,142 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,835 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,189 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,702 votes
9
— Superb
81%
The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 2)
204 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,543 votes
9
— Superb
81%
La Maison en Petits Cubes
567 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,001 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,099 votes
9
— Superb
81%
Ghost in the Shell
7,916 votes
9
— Superb
80%
The Invisible Guest
6,127 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,268 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,442 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,840 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,726 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,486 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,175 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,629 votes
9
— Superb
80%
Sword of the Stranger
1,044 votes
9
— Superb
80%
Into the Wild
12,658 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,836 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,423 votes
9
— Superb
79%
Awakenings
2,869 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,078 votes
9
— Superb
79%
Marathon
40 votes
9
— Superb
78%
Shoplifters
2,822 votes
9
— Superb
78%
The Man from Nowhere
2,421 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,900 votes
9
— Superb
78%
The Secret World of Arrietty
4,498 votes
9
— Superb
78%
Justice League Dark: Apokolips War
2,424 votes
9
— Superb
78%
Magnolia
4,795 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup