trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
UteProud83
VIP
5
1
follower
Sunbury, OH
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
89
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,482 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,737 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,402 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,551 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,126 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,276 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,964 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,511 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,219 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,847 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,767 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,383 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,812 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,582 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,159 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,404 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,525 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,841 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
31,177 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,297 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,275 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,453 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,292 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,364 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,240 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,131 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,300 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,728 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Tenet
25,580 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,397 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,843 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Free Guy
23,423 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,273 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,200 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,445 votes
10
— Totally Ninja!
77%
District 9
19,880 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,985 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zack Snyder's Justice League
16,970 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Gran Torino
15,924 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 4
16,412 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,689 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
14,014 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Predestination
14,231 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Saw
14,277 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Predator
13,878 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Blade
13,580 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Simpsons Movie
13,404 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,003 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
12,689 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,827 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Office Space
9,925 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Dumb and Dumber
10,491 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Airplane!
9,462 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alien³
10,073 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Blade II
9,239 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Cube
8,725 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Nightmare on Elm Street
7,868 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ip Man
6,894 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ace Ventura: When Nature Calls
7,248 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Evil Dead
7,199 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup