trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
UteProud83
VIP
5
1
follower
Sunbury, OH
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
261
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
65%
Suicide Squad
58,774 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,548 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,562 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,101 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,041 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,955 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,243 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,540 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,700 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,451 votes
8
— Great
82%
Up
38,754 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,199 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,129 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,221 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,300 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,857 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,428 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,938 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,119 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,146 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,500 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,799 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,260 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,035 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,487 votes
8
— Great
74%
Split
32,459 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,094 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,549 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,520 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,328 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,501 votes
8
— Great
66%
Justice League
31,576 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,582 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,619 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,010 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,175 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,094 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,230 votes
8
— Great
73%
Cars
26,646 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,211 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,391 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,927 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,870 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,188 votes
8
— Great
77%
Men in Black
23,950 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,209 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,292 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,326 votes
8
— Great
69%
Divergent
23,956 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,308 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,704 votes
8
— Great
71%
Central Intelligence
22,926 votes
8
— Great
68%
Ted
22,311 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,902 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,914 votes
8
— Great
69%
Life
21,836 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,368 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,405 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,881 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,359 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup