trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
UteProud83
VIP
5
1
follower
Sunbury, OH
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,076
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
16
17
18
82%
Deadpool
108,093 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,058 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,269 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
71,775 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,260 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,031 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,536 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,067 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,403 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,679 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,719 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
56,997 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,264 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,705 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,627 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,302 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,614 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,677 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,395 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,080 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,440 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,828 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,564 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,434 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,727 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,698 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,416 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,126 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,491 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,002 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,479 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
45,887 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,251 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,973 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,289 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,801 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,841 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
45,470 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,306 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,210 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,111 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,126 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,436 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,026 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
42,992 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,562 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,299 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,840 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,307 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,833 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
40,777 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,528 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,033 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,208 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,211 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,893 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,623 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,129 votes
8
— Great
82%
Up
38,613 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,387 votes
7
— Good
1
2
3
16
17
18
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup