trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ulrich Thumult
0
followers
Montreal
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
740
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
82%
Deadpool
108,549 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,400 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,666 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,362 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,657 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,818 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,333 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,474 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,667 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,977 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,826 votes
4
— Poor
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,231 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,554 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,461 votes
5
— Meh
84%
Avengers: Infinity War
56,048 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,908 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,903 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,942 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,658 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,657 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,148 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,754 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,419 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,931 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,772 votes
5
— Meh
75%
Frozen
48,168 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,057 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,568 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,438 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,318 votes
5
— Meh
79%
Mad Max: Fury Road
46,194 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,160 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,135 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,702 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,748 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,602 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,465 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,209 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,068 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,503 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,418 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,227 votes
2
— Terrible
91%
The Shawshank Redemption
42,516 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,157 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
42,050 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,797 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,057 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,719 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,586 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,543 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,507 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,301 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,214 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,871 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,764 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,519 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,413 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,363 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,098 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,054 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup