trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
validush
VIP
4
0
followers
validush
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
108
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,623 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,821 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,589 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,291 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,684 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,308 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,566 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,818 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,686 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,553 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,848 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,458 votes
8
— Great
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,497 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,137 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,687 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,973 votes
8
— Great
70%
Minions
24,501 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,996 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Transformers
21,504 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Maleficent
21,198 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,931 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,282 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Trolls
20,510 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,117 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,963 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,644 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,364 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,412 votes
8
— Great
87%
Your Name.
15,002 votes
9
— Superb
73%
A Bug's Life
15,982 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hotel Transylvania
15,769 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Transformers: Age of Extinction
16,628 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Bridge of Spies
14,739 votes
7
— Good
72%
Hotel Transylvania 2
14,045 votes
8
— Great
63%
Pixels
14,804 votes
7
— Good
71%
Spy
13,786 votes
9
— Superb
72%
Cars 3
13,654 votes
9
— Superb
64%
Geostorm
14,042 votes
5
— Meh
66%
Neighbors
12,659 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Ted 2
12,428 votes
7
— Good
53%
Fantastic Four
13,642 votes
8
— Great
63%
Teenage Mutant Ninja Turtles
12,260 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Daddy's Home
11,564 votes
8
— Great
70%
Pitch Perfect 2
11,235 votes
7
— Good
66%
The Last Witch Hunter
10,794 votes
8
— Great
70%
Insidious
10,404 votes
8
— Great
74%
The Edge of Seventeen
8,767 votes
8
— Great
67%
47 Ronin
8,856 votes
8
— Great
65%
Hitman: Agent 47
8,991 votes
8
— Great
77%
Instant Family
8,119 votes
8
— Great
69%
Goosebumps
8,351 votes
8
— Great
69%
Sinister
8,039 votes
8
— Great
63%
Carrie
8,104 votes
10
— Totally Ninja!
64%
47 Meters Down
7,800 votes
6
— Fair
65%
Jigsaw
7,640 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Blended
7,027 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Insidious: Chapter 2
7,117 votes
8
— Great
62%
Into the Woods
6,929 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Sex Tape
6,743 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Captain Underpants: The First Epic Movie
5,780 votes
6
— Fair
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup