trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Valkyrja
1
follower
Shawnee Mission, Kansas
59
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
151
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,567 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,415 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,342 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,829 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,483 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,058 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,242 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,917 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,957 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,467 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,914 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,668 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,669 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,765 votes
4
— Poor
79%
Thor: Ragnarok
48,940 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,716 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,762 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,079 votes
4
— Poor
75%
Avengers: Age of Ultron
47,062 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,330 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,218 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,541 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,806 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,473 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,106 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,726 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,518 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,066 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,880 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,234 votes
3
— Bad
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,655 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,066 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,221 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,312 votes
3
— Bad
71%
Jurassic World
40,589 votes
8
— Great
72%
Thor
39,373 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,541 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,723 votes
5
— Meh
80%
The Incredibles
35,899 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,111 votes
4
— Poor
85%
Se7en
34,337 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,012 votes
3
— Bad
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,840 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,212 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,124 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,598 votes
6
— Fair
69%
Thor: The Dark World
35,816 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,588 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,189 votes
5
— Meh
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,325 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,553 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,480 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,618 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,238 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,748 votes
6
— Fair
82%
The Truman Show
28,625 votes
6
— Fair
70%
Man of Steel
30,489 votes
4
— Poor
78%
Wreck-It Ralph
28,432 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,225 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,148 votes
5
— Meh
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup