trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Glenn H
VIP
6
4
followers
Little River, SC
64
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
58
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
Fight Club
49,298 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,008 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,462 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,589 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,524 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,099 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,507 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,211 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,753 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,191 votes
8
— Great
77%
Fury
18,814 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,042 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,566 votes
8
— Great
75%
Predestination
14,173 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,662 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,777 votes
8
— Great
77%
The Emperor's New Groove
10,487 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,293 votes
8
— Great
84%
It's a Wonderful Life
7,269 votes
8
— Great
76%
Being John Malkovich
7,078 votes
8
— Great
70%
Boss Level
5,867 votes
8
— Great
66%
You Were Never Really Here
5,976 votes
8
— Great
79%
A Christmas Story
4,863 votes
8
— Great
75%
The Florida Project
4,689 votes
8
— Great
81%
The Great Escape
3,979 votes
8
— Great
71%
Adrift
3,947 votes
8
— Great
74%
One Day
3,873 votes
8
— Great
76%
The Graduate
3,808 votes
8
— Great
76%
Blue Velvet
3,769 votes
8
— Great
75%
Run Lola Run
3,769 votes
8
— Great
74%
A Fish Called Wanda
3,271 votes
8
— Great
70%
Paterson
2,734 votes
8
— Great
79%
Papillon
2,281 votes
8
— Great
66%
The Perfection
2,460 votes
8
— Great
76%
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society
1,946 votes
8
— Great
71%
Born on the Fourth of July
1,986 votes
8
— Great
63%
Destination Wedding
2,050 votes
8
— Great
74%
Blood Simple
1,897 votes
8
— Great
79%
The Treasure of the Sierra Madre
1,572 votes
8
— Great
76%
The Dirty Dozen
1,531 votes
8
— Great
76%
A Streetcar Named Desire
1,389 votes
8
— Great
58%
How Do You Know
1,571 votes
8
— Great
76%
Freaks
1,115 votes
8
— Great
62%
The Night Eats the World
1,049 votes
8
— Great
70%
The Secret: Dare to Dream
962 votes
8
— Great
67%
U Turn
801 votes
8
— Great
69%
The Way of the Gun
631 votes
8
— Great
71%
The Three Burials of Melquiades Estrada
568 votes
8
— Great
69%
The Nutty Professor
544 votes
8
— Great
70%
Pacific Heights
444 votes
8
— Great
68%
Slums of Beverly Hills
268 votes
8
— Great
71%
A Very Merry Mix-Up
182 votes
8
— Great
69%
Christmas in Rome
178 votes
8
— Great
63%
Neighbors
187 votes
8
— Great
57%
Albino Alligator
127 votes
8
— Great
66%
Country at Heart
111 votes
8
— Great
65%
Marilyn Hotchkiss' Ballroom Dancing & Charm School
65 votes
8
— Great
71%
Edge of Darkness
31 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup