trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mickaël Pastre
0
followers
Pégomas
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
380
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
108,600 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,435 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,421 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,844 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,357 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,511 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,697 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,000 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,256 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,591 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,477 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,081 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,932 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,932 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,683 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,696 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,185 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,782 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,459 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,953 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,801 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,356 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,185 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,072 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,598 votes
4
— Poor
76%
Black Panther
46,337 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,250 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,184 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,566 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,480 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,225 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,104 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,237 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,172 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,067 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,820 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,075 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,737 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,601 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,568 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,532 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,325 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,229 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,895 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,786 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,547 votes
8
— Great
72%
Thor
39,383 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,124 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,087 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,673 votes
5
— Meh
71%
X-Men: Apocalypse
37,022 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,955 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,891 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,741 votes
4
— Poor
76%
Ready Player One
36,499 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,824 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,278 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,123 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,851 votes
4
— Poor
85%
Se7en
34,355 votes
9
— Superb
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup