trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
VigorousJammer
VIP
3
3
followers
Youngstown, Ohio
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
118
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,794 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,586 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,007 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,186 votes
9
— Superb
85%
A Silent Voice: The Movie
5,111 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,642 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,877 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,785 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,625 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,793 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,638 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,292 votes
9
— Superb
84%
Piper
2,959 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,270 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,194 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,516 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,273 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,645 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,367 votes
9
— Superb
82%
Up
38,917 votes
9
— Superb
82%
The Garden of Sinners: Paradox Spiral
240 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,699 votes
9
— Superb
81%
The Iron Giant
8,742 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,581 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,552 votes
9
— Superb
81%
Yojimbo
1,823 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,243 votes
9
— Superb
80%
Sanjuro
721 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,429 votes
9
— Superb
80%
Lawrence of Arabia
4,182 votes
9
— Superb
80%
A Charlie Brown Christmas
3,187 votes
9
— Superb
80%
Vertigo
6,506 votes
9
— Superb
80%
Just Mercy
4,318 votes
9
— Superb
80%
There Will Be Blood
9,848 votes
9
— Superb
80%
Cowboy Bebop: The Movie
2,128 votes
9
— Superb
79%
Memories of Murder
5,061 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,498 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,436 votes
9
— Superb
79%
Ninja Scroll
1,277 votes
9
— Superb
79%
The Color Purple
2,235 votes
9
— Superb
78%
A Fistful of Dollars
5,219 votes
9
— Superb
78%
Brazil
4,478 votes
9
— Superb
78%
The Deer Hunter
4,558 votes
9
— Superb
78%
Boyz n the Hood
3,219 votes
9
— Superb
78%
The Secret World of Arrietty
4,502 votes
9
— Superb
78%
Predator
13,883 votes
9
— Superb
78%
In the Heat of the Night
1,370 votes
9
— Superb
78%
Rosemary's Baby
4,708 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,652 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,615 votes
9
— Superb
77%
Airplane!
9,466 votes
9
— Superb
77%
Onibaba
417 votes
9
— Superb
77%
Annie Hall
3,969 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,075 votes
9
— Superb
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,628 votes
9
— Superb
76%
Another Round
5,590 votes
9
— Superb
76%
The Graduate
3,830 votes
9
— Superb
76%
The Little Mermaid
14,923 votes
9
— Superb
76%
Miller's Crossing
2,190 votes
9
— Superb
76%
Raya and the Last Dragon
12,286 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup