trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Vitor Vicentine
0
followers
Brasil, Londrina - PR
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
25
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,869 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,476 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,252 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,696 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,148 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,976 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,751 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,623 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,828 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,154 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,189 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,918 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,196 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,265 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,766 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,847 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La La Land
24,824 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,624 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Godzilla
19,356 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Argo
15,201 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain Phillips
14,703 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,849 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Hansel & Gretel: Witch Hunters
9,319 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Book Thief
5,219 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Hostel
4,712 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup