trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Victor Ortega
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
952
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
14
15
16
82%
Deadpool
108,311 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,234 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,472 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,091 votes
8
— Great
86%
Inception
71,473 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,690 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,183 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,280 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,543 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,823 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,413 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,387 votes
5
— Meh
79%
Captain America: Civil War
55,808 votes
4
— Poor
81%
Iron Man
53,768 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,786 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,547 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
The Martian
51,526 votes
9
— Superb
79%
John Wick
50,990 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,672 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,260 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,992 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,819 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,610 votes
6
— Fair
77%
John Wick: Chapter 2
48,236 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,096 votes
5
— Meh
75%
Avengers: Age of Ultron
46,949 votes
4
— Poor
81%
Joker
46,670 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,407 votes
3
— Bad
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,381 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,230 votes
4
— Poor
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,082 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,024 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,918 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,578 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,626 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,533 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,424 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,376 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,110 votes
2
— Terrible
86%
Forrest Gump
43,950 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,281 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,149 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,378 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,101 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
41,953 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,682 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
40,979 votes
4
— Poor
78%
Kingsman: The Secret Service
40,625 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,511 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,434 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,206 votes
5
— Meh
73%
Iron Man 3
40,113 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,667 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,409 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,321 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,278 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
38,974 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
38,942 votes
7
— Good
82%
Up
38,739 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,509 votes
7
— Good
1
2
3
14
15
16
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup