trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dylan Blight
VIP
9
5
followers
Launceston, Tasmania
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
221
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
74,551 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,550 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,745 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,596 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,849 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,707 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,320 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,060 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,674 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,273 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,114 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,068 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,627 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,563 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,482 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,155 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,997 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,335 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,432 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,730 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,032 votes
9
— Superb
82%
Up
38,786 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,562 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,319 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,219 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,051 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,252 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,859 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,163 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,628 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,562 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,528 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,525 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,172 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,342 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,029 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
27,991 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,931 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,648 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,189 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,186 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,095 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,095 votes
9
— Superb
76%
The Batman
26,193 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,254 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,902 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,897 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,698 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,679 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,500 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,165 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,864 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,352 votes
9
— Superb
73%
The Nice Guys
22,159 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,255 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,228 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,419 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,385 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,369 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,214 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup