trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Wael Medini
4
followers
ariena
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
37
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Godfather
28,449 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,783 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,982 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,034 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,969 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,519 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,183 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,384 votes
9
— Superb
84%
The School of Mischief
42 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,339 votes
9
— Superb
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,344 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,938 votes
9
— Superb
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,349 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,185 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,576 votes
9
— Superb
81%
1917
24,825 votes
9
— Superb
81%
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul
667 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,492 votes
9
— Superb
80%
Jujutsu Kaisen 0
2,414 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,640 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,228 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,965 votes
9
— Superb
78%
My Cousin Vinny
3,800 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,125 votes
9
— Superb
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,479 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
11,867 votes
9
— Superb
78%
Boyz n the Hood
3,217 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,827 votes
9
— Superb
78%
When Marnie Was There
2,392 votes
9
— Superb
77%
In This Corner of the World
700 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,300 votes
9
— Superb
76%
The Last: Naruto the Movie
1,263 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,828 votes
9
— Superb
76%
The Batman
26,344 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,337 votes
9
— Superb
75%
Patema Inverted
750 votes
9
— Superb
75%
Jackie Brown
8,105 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup