Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
WakaWaka
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
25
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
WALL·E
41,612 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
40,194 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,821 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,910 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
20,176 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,688 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,733 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The World's End
11,721 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Office Space
10,177 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Peanuts Movie
5,575 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Highlander
5,097 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Das Boot
3,893 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Charlie Brown Christmas
3,219 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Kill Me Three Times
1,387 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Andromeda Strain
1,375 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Conspiracy of Faith
1,023 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Withnail & I
870 votes
10
— Totally Ninja!
79%
What's Love Got to Do with It
658 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Dead Presidents
625 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Some Kind of Heaven
195 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Insert Coin
104 votes
10
— Totally Ninja!
71%
a-ha: The Movie
63 votes
10
— Totally Ninja!
57%
Zidane: A 21st Century Portrait
41 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The 39 Steps
35 votes
10
— Totally Ninja!
100%
Night of Yamanote Line - Outer Loop
1 vote
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch