trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Waldner
25
followers
Nantes, France
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
57
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,802 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,810 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,847 votes
8
— Great
87%
Dieudonné - Mes excuses
16 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,492 votes
8
— Great
86%
Inception
71,786 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,172 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,542 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,104 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,645 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,029 votes
8
— Great
84%
Cinema Paradiso
3,781 votes
8
— Great
84%
Night and Fog
431 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,294 votes
8
— Great
83%
Memento
25,905 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,348 votes
8
— Great
83%
Le Trou
426 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,561 votes
8
— Great
82%
The Lives of Others
5,129 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,964 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,706 votes
8
— Great
81%
Casino
9,584 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,373 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,267 votes
8
— Great
81%
Departures
974 votes
8
— Great
81%
The Legend of 1900
1,241 votes
8
— Great
80%
The Invisible Guest
6,130 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,723 votes
8
— Great
80%
Judgment at Nuremberg
985 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,753 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,503 votes
8
— Great
79%
The Elephant Man
3,359 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,501 votes
8
— Great
79%
The World's Fastest Indian
1,384 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,856 votes
8
— Great
79%
Sling Blade
1,408 votes
8
— Great
79%
The Game
11,118 votes
8
— Great
78%
The Man from Nowhere
2,422 votes
8
— Great
78%
The Straight Story
1,460 votes
8
— Great
78%
Little Miss Sunshine
10,176 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,279 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,682 votes
8
— Great
77%
Head-On
591 votes
8
— Great
77%
Tangerines
699 votes
8
— Great
76%
300
25,152 votes
8
— Great
76%
Poetry
259 votes
8
— Great
76%
Brokeback Mountain
7,096 votes
8
— Great
76%
Oslo, August 31st
619 votes
8
— Great
75%
Aftersun
2,646 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,384 votes
8
— Great
75%
The Great Beauty
2,107 votes
8
— Great
75%
Evil
477 votes
8
— Great
74%
The Hours
1,889 votes
8
— Great
74%
Manchester by the Sea
11,567 votes
8
— Great
71%
The Three Burials of Melquiades Estrada
572 votes
8
— Great
69%
Cloverfield
12,283 votes
8
— Great
67%
Human Resources
40 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup