trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Wanderson de Souza
1
follower
Carapicuíba - SP
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
127
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,411 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,411 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,305 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,210 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,244 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,745 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,951 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,165 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,843 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,421 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,583 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,593 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,707 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,675 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,873 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,872 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,121 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,114 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
46,987 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,273 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,563 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,155 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,415 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,361 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,013 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,812 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,204 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,545 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,545 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,655 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Captain Marvel
35,221 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,125 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,285 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
33,160 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
33,730 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Justice League
31,586 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,727 votes
9
— Superb
73%
Ant-Man and the Wasp
30,056 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,598 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,498 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,105 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,105 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,112 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
26,193 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Boss Baby
25,194 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,222 votes
9
— Superb
72%
Shazam!
24,303 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,308 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Minions
24,421 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Assassin's Creed
23,406 votes
4
— Poor
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,347 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,214 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Independence Day: Resurgence
22,925 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,920 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Life
21,850 votes
9
— Superb
73%
Maleficent
21,149 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Maleficent
21,149 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Tomb Raider
20,517 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Jumanji
17,091 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,710 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup