Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Warpathmate
VIP
5
1
Follower
0
Following
Iowa
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
50
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
Avengers: Infinity War
57,849 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
50,445 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,783 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,790 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
35,319 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
33,678 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,436 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,904 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,473 votes
7
— Good
79%
Jojo Rabbit
19,319 votes
6
— Fair
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,179 votes
5
— Meh
63%
Ad Astra
15,821 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Invisible Man
14,452 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Zombieland: Double Tap
14,535 votes
5
— Meh
70%
Sonic the Hedgehog
14,431 votes
3
— Bad
71%
Midsommar
14,263 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
13,030 votes
8
— Great
64%
Gods of Egypt
13,186 votes
5
— Meh
72%
Uncut Gems
10,935 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Lighthouse
8,722 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
8,124 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,750 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Booksmart
6,717 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Sorry to Bother You
4,908 votes
9
— Superb
64%
I'm Thinking of Ending Things
3,408 votes
9
— Superb
60%
Peninsula
3,079 votes
6
— Fair
63%
The Babysitter: Killer Queen
2,951 votes
4
— Poor
66%
#Alive
2,822 votes
7
— Good
64%
Possessor Uncut
2,426 votes
7
— Good
65%
Greta
2,187 votes
6
— Fair
68%
Late Night
2,039 votes
8
— Great
62%
Antebellum
2,019 votes
5
— Meh
62%
The Wolf of Snow Hollow
1,466 votes
9
— Superb
65%
Black Box
1,183 votes
6
— Fair
64%
Anna and the Apocalypse
1,176 votes
8
— Great
62%
Spree
1,060 votes
5
— Meh
66%
The Mortuary Collection
996 votes
7
— Good
59%
Books of Blood
963 votes
6
— Fair
53%
Black Water: Abyss
827 votes
6
— Fair
58%
Nocturne
764 votes
9
— Superb
60%
Vampires vs. the Bronx
748 votes
7
— Good
65%
Get Duked!
514 votes
7
— Good
59%
Scare Me
374 votes
8
— Great
64%
Rent-A-Pal
339 votes
9
— Superb
52%
Evil Eye
334 votes
7
— Good
51%
The Pale Door
286 votes
4
— Poor
55%
Random Acts of Violence
217 votes
4
— Poor
49%
Shortcut
157 votes
4
— Poor
52%
Don't Look Back
72 votes
4
— Poor
46%
The Antenna
15 votes
6
— Fair
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch