trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Wateraj01
4
followers
Rochester, New Hampshire
22
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,426 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,923 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,674 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,071 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,273 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,971 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,232 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,841 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,758 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,550 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,248 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,426 votes
7
— Good
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,947 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,694 votes
7
— Good
64%
Thor: Love and Thunder
18,169 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,554 votes
7
— Good
76%
Cruella
14,225 votes
7
— Good
58%
Twilight
16,120 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,393 votes
7
— Good
70%
Bad Boys for Life
14,024 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,421 votes
7
— Good
71%
American Pie
12,790 votes
7
— Good
71%
Tropic Thunder
12,521 votes
7
— Good
75%
Gremlins
11,151 votes
7
— Good
66%
6 Underground
11,429 votes
7
— Good
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,469 votes
7
— Good
71%
Ready or Not
10,235 votes
7
— Good
61%
F9
10,851 votes
7
— Good
75%
Palm Springs
9,718 votes
7
— Good
76%
RoboCop
9,645 votes
7
— Good
73%
Grease
9,409 votes
7
— Good
69%
Space Jam
9,448 votes
7
— Good
70%
2 Guns
9,302 votes
7
— Good
66%
No Hard Feelings
8,805 votes
7
— Good
57%
Ghost Rider
9,200 votes
7
— Good
65%
Scream
7,524 votes
7
— Good
66%
American Ultra
6,613 votes
7
— Good
71%
Good Boys
5,828 votes
7
— Good
59%
Scary Movie 2
6,098 votes
7
— Good
60%
Alvin and the Chipmunks
6,014 votes
7
— Good
71%
The Peanuts Movie
5,530 votes
7
— Good
76%
Big Trouble in Little China
5,225 votes
7
— Good
63%
Scooby-Doo
5,571 votes
7
— Good
78%
Rosemary's Baby
4,701 votes
7
— Good
75%
The Birds
4,597 votes
7
— Good
66%
Freaky
4,394 votes
7
— Good
75%
Green Street Hooligans
3,296 votes
7
— Good
60%
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel
3,469 votes
7
— Good
66%
Hocus Pocus 2
3,229 votes
7
— Good
70%
Always Be My Maybe
2,988 votes
7
— Good
72%
Chasing Amy
2,782 votes
7
— Good
72%
An American Tail
2,113 votes
7
— Good
56%
High Life
2,392 votes
7
— Good
79%
Mickey's Christmas Carol
1,874 votes
7
— Good
68%
Welcome to Marwen
1,905 votes
7
— Good
69%
Annie
1,494 votes
7
— Good
57%
We Can Be Heroes
1,248 votes
7
— Good
66%
Angus, Thongs and Perfect Snogging
898 votes
7
— Good
69%
Mickey's Twice Upon a Christmas
798 votes
7
— Good
64%
Muppets Haunted Mansion
633 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup