trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Wellerson Roberto
VIP
3
2
followers
Rio de Janeiro, Rio de Janeiro
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
517
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
82%
Deadpool
108,717 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,517 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,437 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,908 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,600 votes
8
— Great
80%
Logan
60,750 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,081 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,157 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,297 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,661 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,979 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,520 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,988 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,882 votes
5
— Meh
87%
Fight Club
49,547 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,730 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,260 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,879 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
49,006 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,418 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,943 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,220 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,416 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,118 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,380 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,934 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,267 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,529 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,129 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,212 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,593 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,120 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,263 votes
5
— Meh
76%
Baby Driver
39,840 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,273 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,376 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,425 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,648 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,594 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,192 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,416 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,602 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,558 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,951 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,546 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,029 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
37,059 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,853 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,320 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,650 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,751 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,353 votes
4
— Poor
80%
Knives Out
32,696 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
33,268 votes
7
— Good
84%
Coco
31,646 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,601 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,818 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,202 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kong: Skull Island
33,183 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,531 votes
9
— Superb
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup