trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
whippetlane
0
followers
Sydney, New South Wales
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
93
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Pulp Fiction
43,297 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,155 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,447 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,131 votes
8
— Great
82%
Kill Bill: The Whole Bloody Affair
697 votes
9
— Superb
82%
The Biggest Little Farm
448 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,287 votes
9
— Superb
82%
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz
1,193 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,528 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Togo
3,663 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,620 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,580 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,727 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,798 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,401 votes
8
— Great
80%
Soul
17,613 votes
8
— Great
80%
Hotel Rwanda
5,055 votes
9
— Superb
79%
The Boondock Saints
7,100 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,018 votes
5
— Meh
79%
Sgt. Stubby: An American Hero
274 votes
9
— Superb
78%
American Gangster
8,834 votes
7
— Good
78%
Boyz n the Hood
3,202 votes
8
— Great
77%
Enemy at the Gates
6,135 votes
8
— Great
77%
Dark Waters
5,598 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,358 votes
6
— Fair
77%
The Book Thief
5,212 votes
7
— Good
76%
The Last of the Mohicans
4,200 votes
9
— Superb
76%
Beasts of No Nation
3,207 votes
9
— Superb
76%
Cruella
14,173 votes
8
— Great
76%
Raya and the Last Dragon
12,238 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,453 votes
8
— Great
75%
Deepwater Horizon
17,427 votes
8
— Great
75%
The Patriot
6,170 votes
6
— Fair
75%
The Florida Project
4,689 votes
6
— Fair
74%
Bears
596 votes
7
— Good
74%
Richard Jewell
4,719 votes
8
— Great
74%
25th Hour
2,971 votes
8
— Great
74%
From Dusk Till Dawn
9,327 votes
6
— Fair
74%
War Dogs
19,054 votes
8
— Great
74%
Kajaki
727 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,416 votes
6
— Fair
74%
RocknRolla
5,406 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Layer Cake
4,428 votes
9
— Superb
73%
The Croods: A New Age
4,941 votes
8
— Great
73%
Natural Born Killers
5,403 votes
9
— Superb
73%
The Way Back
2,310 votes
9
— Superb
73%
The People vs. Larry Flynt
1,573 votes
7
— Good
73%
20 lat później
3 votes
8
— Great
73%
The Outpost
3,089 votes
8
— Great
72%
Danger Close: The Battle of Long Tan
1,158 votes
8
— Great
72%
Peter Rabbit
5,185 votes
8
— Great
72%
Sicario: Day of the Soldado
9,952 votes
7
— Good
72%
Mandela: Long Walk to Freedom
950 votes
7
— Good
72%
Nomadland
6,164 votes
3
— Bad
72%
Defiance
3,008 votes
8
— Great
71%
Shaft
5,601 votes
6
— Fair
71%
Puss in Boots: The Three Diablos
808 votes
7
— Good
71%
Gone in Sixty Seconds
8,382 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Dry
1,965 votes
9
— Superb
70%
Missing 411: The Hunted
162 votes
6
— Fair
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup