trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
WilliamHartPhD
VIP
12
7
followers
Virginia Beach, VA
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
101
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,084 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,732 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,601 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,653 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,994 votes
7
— Good
84%
American History X
20,185 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,235 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,385 votes
7
— Good
80%
The Nightmare Before Christmas
17,034 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,251 votes
7
— Good
73%
Top Gun
17,049 votes
7
— Good
66%
Transformers: Dark of the Moon
15,063 votes
7
— Good
80%
The Goonies
12,662 votes
7
— Good
75%
Die Hard 2
12,856 votes
7
— Good
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,485 votes
7
— Good
75%
Gremlins
11,142 votes
7
— Good
81%
The Help
10,400 votes
7
— Good
66%
Terminator Salvation
11,312 votes
7
— Good
78%
The Blind Side
10,129 votes
7
— Good
77%
First Blood
8,865 votes
7
— Good
75%
The Karate Kid
8,807 votes
7
— Good
73%
Coming to America
7,922 votes
7
— Good
76%
Beverly Hills Cop
7,748 votes
7
— Good
64%
Lara Croft: Tomb Raider
8,434 votes
7
— Good
75%
Enemy of the State
7,696 votes
7
— Good
63%
I Am Number Four
8,195 votes
7
— Good
63%
Knowing
6,938 votes
7
— Good
68%
The Grey
6,067 votes
7
— Good
77%
When Harry Met Sally...
5,223 votes
7
— Good
74%
Poltergeist
5,303 votes
7
— Good
76%
Big Trouble in Little China
5,220 votes
7
— Good
73%
Jerry Maguire
5,276 votes
7
— Good
77%
Trading Places
5,133 votes
7
— Good
77%
WarGames
4,858 votes
7
— Good
71%
Beverly Hills Cop II
4,884 votes
7
— Good
68%
Safe
4,219 votes
7
— Good
74%
Cape Fear
3,931 votes
7
— Good
67%
The Karate Kid Part II
3,991 votes
7
— Good
65%
Push
3,962 votes
7
— Good
76%
Thelma & Louise
3,639 votes
7
— Good
68%
Contraband
3,856 votes
7
— Good
70%
The 13th Warrior
3,353 votes
7
— Good
59%
Red Riding Hood
3,592 votes
7
— Good
65%
Twins
3,373 votes
7
— Good
68%
Pet Sematary
3,244 votes
7
— Good
76%
Gandhi
2,852 votes
7
— Good
73%
Caddyshack
2,794 votes
7
— Good
60%
George of the Jungle
3,080 votes
7
— Good
71%
Christine
2,668 votes
7
— Good
71%
48 Hrs.
2,461 votes
7
— Good
69%
James and the Giant Peach
2,458 votes
7
— Good
71%
White Men Can't Jump
2,382 votes
7
— Good
74%
My Sister's Keeper
2,279 votes
7
— Good
70%
Risky Business
2,181 votes
7
— Good
70%
Kiss the Girls
2,142 votes
7
— Good
72%
Young Guns
2,075 votes
7
— Good
73%
The Last Starfighter
1,986 votes
7
— Good
71%
The Little Rascals
1,898 votes
7
— Good
77%
The Bridges of Madison County
1,743 votes
7
— Good
72%
The Doors
1,753 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup