trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Windskysue
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
359
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
83%
Guardians of the Galaxy
96,701 votes
6
— Fair
88%
The Dark Knight
74,993 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,804 votes
6
— Fair
81%
The Avengers
65,556 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
61,778 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,189 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,101 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,694 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,903 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,382 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,918 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,957 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,331 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,290 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,766 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,687 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,289 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,719 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,196 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,724 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,652 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,713 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,344 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,979 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,592 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,220 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,201 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,027 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,800 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,216 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,338 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,440 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
37,094 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,667 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
37,039 votes
8
— Great
72%
Thor
39,476 votes
6
— Fair
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,871 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,190 votes
6
— Fair
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,240 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,498 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,100 votes
4
— Poor
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,395 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,958 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,349 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,240 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,774 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,904 votes
6
— Fair
82%
Jurassic Park
32,733 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,813 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,306 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,803 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,828 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,572 votes
6
— Fair
81%
The Imitation Game
30,730 votes
6
— Fair
82%
V for Vendetta
30,287 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,891 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,813 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,379 votes
6
— Fair
88%
The Godfather
28,530 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,883 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup