trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
witter56
5
followers
Belgium
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,467 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,725 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,205 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,184 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,136 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,097 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,395 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,050 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,261 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,672 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,635 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,659 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,655 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,278 votes
9
— Superb
81%
1917
24,805 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,393 votes
9
— Superb
74%
War for the Planet of the Apes
23,790 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,838 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,416 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,939 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,699 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,077 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,223 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,877 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,647 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,921 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,693 votes
9
— Superb
77%
Sin City
15,269 votes
9
— Superb
76%
The Terminal
12,678 votes
9
— Superb
73%
Troy
12,673 votes
9
— Superb
80%
Into the Wild
12,656 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,573 votes
9
— Superb
73%
Bad Boys
12,085 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,096 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,083 votes
9
— Superb
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,636 votes
9
— Superb
71%
Dumb and Dumber
10,491 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,613 votes
9
— Superb
75%
Enemy of the State
7,703 votes
9
— Superb
77%
Falling Down
6,073 votes
9
— Superb
71%
Punch-Drunk Love
3,240 votes
9
— Superb
76%
Furiosa: A Mad Max Saga
2,935 votes
9
— Superb
77%
Letters from Iwo Jima
2,778 votes
9
— Superb
84%
Senna
2,763 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup