trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Winni Neessen
VIP
4
2
followers
Cologne
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
129
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
GoodFellas
20,552 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,143 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,341 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,529 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,364 votes
7
— Good
81%
Heat
13,504 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,109 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,495 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,229 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,125 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,315 votes
7
— Good
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
4,998 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,485 votes
7
— Good
78%
The Theory of Everything
14,942 votes
7
— Good
78%
Training Day
10,041 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,828 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,017 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,801 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,343 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,694 votes
7
— Good
77%
Miss Sloane
5,196 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,480 votes
7
— Good
77%
Ip Man 2
3,942 votes
7
— Good
77%
Tetris
5,631 votes
7
— Good
77%
Primal Fear
4,774 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,397 votes
7
— Good
76%
300
25,143 votes
7
— Good
76%
Argo
15,187 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,046 votes
7
— Good
76%
Moneyball
10,452 votes
7
— Good
76%
The Others
9,489 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,281 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,539 votes
7
— Good
76%
Goldfinger
6,063 votes
7
— Good
76%
Crimson Tide
3,147 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,261 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,424 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,340 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,248 votes
7
— Good
75%
Spaceballs
7,364 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,788 votes
7
— Good
74%
Star Trek VI: The Undiscovered Country
3,542 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,426 votes
7
— Good
74%
Official Secrets
2,959 votes
7
— Good
74%
Speed
10,212 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,644 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,566 votes
7
— Good
74%
Ip Man 3
3,867 votes
7
— Good
74%
Bill & Ted's Excellent Adventure
5,227 votes
7
— Good
73%
The Post
8,286 votes
7
— Good
73%
Coming to America
7,932 votes
7
— Good
73%
Wrath of Man
12,477 votes
7
— Good
73%
The Beekeeper
12,103 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,898 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
16,907 votes
7
— Good
72%
The Long Kiss Goodnight
2,339 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,450 votes
7
— Good
72%
While You Were Sleeping
2,397 votes
7
— Good
72%
Star Trek: Generations
4,111 votes
7
— Good
71%
National Treasure
12,289 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup