trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
xava11
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
271
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,321 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,564 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,568 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,756 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,262 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,384 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,901 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,483 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,853 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,837 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,866 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,075 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,715 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,071 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,285 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
46,999 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,500 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,124 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,074 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,070 votes
6
— Fair
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,639 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,685 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,166 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,350 votes
6
— Fair
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,207 votes
5
— Meh
81%
Batman Begins
42,007 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,744 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,020 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,677 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,258 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,162 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,825 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,477 votes
7
— Good
72%
Thor
39,323 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,045 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,011 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,578 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,982 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,811 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,670 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,054 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,061 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,792 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,294 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,268 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,163 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,065 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,814 votes
4
— Poor
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,652 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,516 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,170 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,137 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,120 votes
4
— Poor
85%
Gladiator
32,544 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,538 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,702 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,874 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,628 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,574 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,454 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup