trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
xeniC
VIP
4
2
followers
Lower Saxony
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
The Intouchables
19,703 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,365 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,774 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,626 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,171 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,260 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,657 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,583 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,147 votes
9
— Superb
82%
Wolfwalkers
2,369 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,839 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,105 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,917 votes
9
— Superb
81%
1917
24,814 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,003 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,101 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,720 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,160 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,674 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,976 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,427 votes
9
— Superb
79%
Earth
648 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
17,889 votes
9
— Superb
79%
A Few Good Men
6,651 votes
9
— Superb
79%
Rocky
11,915 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,310 votes
9
— Superb
79%
Mary Poppins
8,197 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,253 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,802 votes
9
— Superb
78%
The Gentlemen
16,390 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,688 votes
9
— Superb
77%
42
3,171 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,622 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,115 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,041 votes
9
— Superb
77%
Lord of War
9,722 votes
9
— Superb
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,817 votes
9
— Superb
76%
tick, tick... BOOM!
3,382 votes
9
— Superb
76%
Moneyball
10,449 votes
9
— Superb
76%
Nobody
19,335 votes
9
— Superb
76%
The Equalizer
21,273 votes
9
— Superb
76%
Goldfinger
6,062 votes
9
— Superb
76%
The Last King of Scotland
3,011 votes
9
— Superb
75%
Bridge of Spies
14,729 votes
9
— Superb
75%
Pitch Perfect
14,755 votes
9
— Superb
75%
Creed
16,321 votes
9
— Superb
75%
Promising Young Woman
8,119 votes
9
— Superb
75%
The Conversation
2,050 votes
9
— Superb
75%
Scream
11,506 votes
9
— Superb
74%
Spider-Man 2
22,816 votes
9
— Superb
74%
The Burial
1,875 votes
9
— Superb
74%
Paddington
8,382 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,110 votes
9
— Superb
74%
No Time to Die
18,053 votes
9
— Superb
74%
The Outfit
3,856 votes
9
— Superb
74%
Suck Me Shakespeer
1,656 votes
9
— Superb
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,478 votes
9
— Superb
72%
Tenet
25,581 votes
9
— Superb
72%
The Fast and the Furious
16,902 votes
9
— Superb
72%
Tenacious D in The Pick of Destiny
3,613 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup