trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
xeniC
VIP
4
2
followers
Lower Saxony
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
958
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
14
15
16
82%
Deadpool
108,678 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,490 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,783 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,755 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,418 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,887 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,570 votes
8
— Great
80%
Logan
60,730 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,061 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,140 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,284 votes
5
— Meh
79%
Captain America: Civil War
55,964 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,510 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,976 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,874 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,522 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,716 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,236 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,860 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,813 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,983 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,990 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,394 votes
8
— Great
81%
Joker
46,922 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,209 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,206 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,645 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,226 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
44,158 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,109 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,593 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,480 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,367 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,650 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,874 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,260 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,871 votes
6
— Fair
74%
Ant-Man
44,519 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,121 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,615 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
39,170 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,767 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,581 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,469 votes
5
— Meh
74%
Captain America: The First Avenger
41,116 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,939 votes
7
— Good
82%
Up
38,910 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,258 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,716 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,827 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,122 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,262 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,370 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,004 votes
6
— Fair
84%
The Lion King
37,415 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,639 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,582 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,183 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,937 votes
8
— Great
72%
Thor
39,412 votes
8
— Great
1
2
3
14
15
16
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup