trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Calum Scott
21
followers
Scotland, UK
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
81
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Wolf of Wall Street
49,303 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,244 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,299 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,153 votes
8
— Great
72%
Thor
39,439 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,744 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,768 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,613 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,878 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,544 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,191 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,055 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,179 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,631 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,456 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,340 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,128 votes
8
— Great
77%
Taken
18,640 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,025 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,472 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,300 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,565 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,943 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,159 votes
8
— Great
65%
This Is the End
14,607 votes
8
— Great
63%
The Hangover Part III
13,565 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,849 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,586 votes
8
— Great
71%
National Treasure
12,304 votes
8
— Great
66%
Neighbors
12,656 votes
8
— Great
69%
Olympus Has Fallen
12,143 votes
8
— Great
69%
Wanted
11,861 votes
8
— Great
70%
Escape Plan
11,064 votes
8
— Great
66%
Taken 2
11,181 votes
8
— Great
78%
Training Day
10,053 votes
8
— Great
71%
Non-Stop
10,497 votes
8
— Great
76%
RoboCop
9,675 votes
8
— Great
69%
White House Down
9,829 votes
8
— Great
71%
The Mist
9,357 votes
8
— Great
69%
National Treasure: Book of Secrets
9,423 votes
8
— Great
73%
Déjà Vu
8,539 votes
8
— Great
70%
28 Weeks Later
8,381 votes
8
— Great
76%
The Raid
7,352 votes
8
— Great
78%
The Fugitive
7,196 votes
8
— Great
70%
Crank
7,446 votes
8
— Great
70%
The Mechanic
7,407 votes
8
— Great
69%
Event Horizon
7,262 votes
8
— Great
68%
Evil Dead
7,206 votes
8
— Great
70%
Unknown
6,626 votes
8
— Great
72%
Happy Gilmore
6,460 votes
8
— Great
72%
The Place Beyond the Pines
5,935 votes
8
— Great
65%
Mama
5,671 votes
8
— Great
74%
The Next Three Days
4,914 votes
8
— Great
63%
Saw V
5,344 votes
8
— Great
67%
Oculus
5,067 votes
8
— Great
77%
The Raid 2
4,637 votes
8
— Great
64%
Devil
4,346 votes
8
— Great
66%
Jackass Presents: Bad Grandpa
4,256 votes
8
— Great
68%
Contraband
3,863 votes
8
— Great
68%
You're Next
3,742 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup