trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ricardo Albuquerque
1
follower
Minas Morgul
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
130
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,652 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,760 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,475 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,732 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,875 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,545 votes
8
— Great
80%
Logan
60,717 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,273 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,627 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,499 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,124 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,953 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,707 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,215 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,979 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,380 votes
8
— Great
81%
Joker
46,907 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,360 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,205 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,638 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,252 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,094 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,753 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,567 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,817 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
37,037 votes
7
— Good
79%
Dune
36,500 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Captain Marvel
35,302 votes
6
— Fair
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,340 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,140 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,992 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,885 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
33,805 votes
6
— Fair
71%
Kong: Skull Island
33,164 votes
8
— Great
74%
Split
32,545 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,016 votes
8
— Great
66%
Justice League
31,619 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,174 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
30,919 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,735 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,408 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,117 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,535 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,460 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,064 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,021 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,176 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,327 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,724 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,611 votes
6
— Fair
72%
Tenet
25,579 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,329 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Mummy
25,270 votes
5
— Meh
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,998 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,809 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,344 votes
6
— Fair
74%
War for the Planet of the Apes
23,799 votes
9
— Superb
77%
Incredibles 2
23,420 votes
6
— Fair
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,368 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,201 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup