trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jason
VIP
9
6
followers
Indiana
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
334
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,370 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,696 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,002 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,411 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,546 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,219 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,979 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,446 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,467 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,842 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,631 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,611 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,328 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Finding Dory
30,353 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,017 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,376 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,383 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,220 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,461 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,779 votes
6
— Fair
72%
10 Cloverfield Lane
24,508 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,644 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,906 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,288 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
20,914 votes
9
— Superb
70%
Solo: A Star Wars Story
22,140 votes
7
— Good
77%
Sully
20,376 votes
6
— Fair
70%
Warcraft
21,201 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,054 votes
8
— Great
80%
Soul
17,623 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
17,989 votes
7
— Good
74%
Top Gun
17,017 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
16,611 votes
8
— Great
69%
The Girl on the Train
16,868 votes
6
— Fair
72%
The Lion King
16,134 votes
6
— Fair
80%
Fargo
14,578 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,179 votes
5
— Meh
68%
Godzilla vs. Kong
14,984 votes
6
— Fair
73%
The Croods
13,755 votes
5
— Meh
84%
The Pianist
12,529 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,175 votes
6
— Fair
67%
Red Notice
13,350 votes
6
— Fair
68%
The Shallows
12,963 votes
7
— Good
76%
Raya and the Last Dragon
12,241 votes
8
— Great
71%
National Treasure
12,247 votes
6
— Fair
77%
Luca
11,357 votes
7
— Good
70%
The Adam Project
11,739 votes
7
— Good
77%
Lilo & Stitch
11,174 votes
7
— Good
79%
The Game
11,066 votes
8
— Great
77%
Patriots Day
10,504 votes
7
— Good
77%
Inside Man
9,825 votes
7
— Good
72%
Turning Red
9,962 votes
7
— Good
73%
Cinderella
9,486 votes
8
— Great
69%
National Treasure: Book of Secrets
9,388 votes
6
— Fair
75%
Chef
8,661 votes
8
— Great
73%
Déjà Vu
8,498 votes
6
— Fair
68%
Steve Jobs
8,664 votes
6
— Fair
72%
Bad Times at the El Royale
8,402 votes
7
— Good
75%
Promising Young Woman
8,090 votes
8
— Great
83%
Klaus
7,598 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup