trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mandy
2
followers
Hannover, Germany
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,371 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,037 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,455 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,760 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,041 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,497 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,160 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,135 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,454 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,858 votes
8
— Great
78%
Me Before You
15,987 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,045 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,781 votes
8
— Great
78%
The Notebook
11,815 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,463 votes
8
— Great
69%
Friends with Benefits
10,976 votes
8
— Great
77%
What We Do in the Shadows
10,227 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,586 votes
8
— Great
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,340 votes
8
— Great
78%
Little Women
8,244 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,442 votes
8
— Great
64%
Trainwreck
7,328 votes
8
— Great
82%
Singin' in the Rain
4,351 votes
8
— Great
71%
Last Christmas
4,241 votes
8
— Great
70%
Step Up
4,085 votes
8
— Great
73%
Scrooged
4,016 votes
8
— Great
73%
The Virgin Suicides
3,117 votes
8
— Great
79%
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown
1,591 votes
8
— Great
74%
Dangerous Liaisons
1,163 votes
8
— Great
73%
Now and Then
589 votes
8
— Great
78%
Dinner for One
393 votes
8
— Great
71%
Northanger Abbey
391 votes
8
— Great
71%
Emil of Lonneberga
134 votes
8
— Great
65%
Mr. Willowby's Christmas Tree
12 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup