trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
yan
0
followers
London, England
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,634 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,635 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,569 votes
8
— Great
86%
Inception
71,817 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,436 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,911 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,681 votes
8
— Great
82%
Up
38,937 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,246 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,242 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,150 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,464 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,494 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
44,030 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,965 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,371 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
49,012 votes
6
— Fair
78%
Despicable Me
32,612 votes
9
— Superb
77%
Godzilla Minus One
6,534 votes
8
— Great
76%
Detachment
2,190 votes
8
— Great
76%
Inmate #1: The Rise of Danny Trejo
100 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,417 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,497 votes
7
— Good
75%
Riders of Justice
2,683 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,802 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,364 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,222 votes
9
— Superb
72%
Jason Bourne
24,909 votes
8
— Great
71%
Central Intelligence
22,967 votes
7
— Good
71%
Dog
3,913 votes
7
— Good
70%
Werewolf by Night
4,319 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
DC League of Super-Pets
3,312 votes
4
— Poor
68%
Annihilation
21,072 votes
7
— Good
64%
Sweet Dreams
250 votes
4
— Poor
60%
Spaceman
2,425 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup