trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Yannick
VIP
6
3
followers
Netherlands
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
71
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,858 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,615 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,644 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
56,001 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,920 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,233 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,246 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,138 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,287 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,795 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,864 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,168 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,291 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,706 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,865 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,775 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,281 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,228 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,252 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,833 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,418 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,535 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,125 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,500 votes
9
— Superb
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,635 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,243 votes
9
— Superb
73%
Free Guy
23,465 votes
9
— Superb
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,385 votes
9
— Superb
76%
Kick-Ass
21,439 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,921 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,201 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,030 votes
9
— Superb
74%
Bullet Train
18,270 votes
9
— Superb
74%
No Time to Die
18,075 votes
9
— Superb
76%
Toy Story 4
16,669 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 4
16,470 votes
9
— Superb
70%
Men in Black 3
16,922 votes
9
— Superb
79%
Room
15,889 votes
9
— Superb
71%
TRON: Legacy
16,460 votes
9
— Superb
74%
The Intern
15,979 votes
9
— Superb
71%
Fast & Furious 6
16,059 votes
9
— Superb
67%
The Hangover Part II
16,257 votes
9
— Superb
76%
Argo
15,199 votes
9
— Superb
78%
Captain Phillips
14,703 votes
9
— Superb
73%
Real Steel
12,920 votes
9
— Superb
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,882 votes
9
— Superb
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,955 votes
9
— Superb
69%
Olympus Has Fallen
12,141 votes
9
— Superb
71%
Rio
11,456 votes
9
— Superb
70%
Escape Plan
11,064 votes
9
— Superb
71%
Paul
10,220 votes
9
— Superb
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,398 votes
9
— Superb
77%
Instant Family
8,112 votes
9
— Superb
74%
The Infiltrator
7,981 votes
9
— Superb
64%
Fast X
8,372 votes
9
— Superb
69%
Project X
7,882 votes
9
— Superb
69%
The Lorax
7,222 votes
9
— Superb
70%
Blended
7,021 votes
9
— Superb
65%
Hot Tub Time Machine
6,187 votes
9
— Superb
71%
The Lovely Bones
4,873 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup