trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gustavo Rocha
3
followers
São Paulo, Sao Paulo
21
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Pulp Fiction
43,275 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,074 votes
8
— Great
82%
Up
38,735 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,493 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,769 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,531 votes
8
— Great
79%
Moana
48,826 votes
8
— Great
79%
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts
3,661 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,366 votes
8
— Great
78%
Call Me by Your Name
10,271 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,817 votes
8
— Great
78%
Two Is a Family
1,877 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,348 votes
8
— Great
76%
300
25,024 votes
8
— Great
76%
The Impossible
7,957 votes
8
— Great
76%
Onward
11,795 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,176 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,159 votes
8
— Great
76%
The Godfather: Part III
9,111 votes
8
— Great
76%
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society
1,942 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,481 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,277 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,541 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,777 votes
8
— Great
73%
The Christmas Chronicles
4,700 votes
8
— Great
73%
Juno
11,155 votes
8
— Great
73%
Everything, Everything
3,413 votes
8
— Great
73%
Easy A
12,045 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,207 votes
8
— Great
73%
Crazy Rich Asians
10,315 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,451 votes
8
— Great
72%
The Secret Life of Pets 2
8,105 votes
8
— Great
71%
Eraserhead
2,517 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,414 votes
8
— Great
70%
Set It Up
3,399 votes
8
— Great
70%
Despicable Me 3
20,213 votes
8
— Great
70%
The White Tiger
1,942 votes
8
— Great
70%
The Angry Birds Movie
14,126 votes
8
— Great
70%
Ender's Game
14,920 votes
8
— Great
70%
Swiss Army Man
7,788 votes
8
— Great
70%
Us
15,357 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,721 votes
8
— Great
69%
Ocean's Eight
16,844 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,586 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,664 votes
8
— Great
69%
Rio 2
6,648 votes
8
— Great
68%
Hillbilly Elegy
1,442 votes
8
— Great
68%
Little Monsters
1,506 votes
8
— Great
68%
Don't Move
29 votes
8
— Great
68%
Saw II
8,450 votes
8
— Great
68%
The Goldfinch
1,269 votes
8
— Great
68%
Martian Child
393 votes
8
— Great
67%
Scoob!
4,012 votes
8
— Great
67%
Why Can’t We Get Along
4 votes
8
— Great
66%
The Strange Thing About the Johnsons
364 votes
8
— Great
66%
The Invention of Lying
4,278 votes
8
— Great
66%
Buried Alive
134 votes
8
— Great
66%
Jackass Presents: Bad Grandpa
4,244 votes
8
— Great
66%
Neighbors
12,599 votes
8
— Great
66%
The Water Horse
1,004 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup