trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Camz Friquet
2
followers
Argentina
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
724
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
82%
Deadpool
108,591 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,429 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,707 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,414 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,684 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,504 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,251 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,978 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,677 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,692 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,775 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,457 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,184 votes
8
— Great
81%
Joker
46,864 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,593 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,241 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,155 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,730 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,776 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,617 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,563 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,099 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,618 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,456 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,065 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,818 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,052 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,890 votes
5
— Meh
75%
The Hunger Games
39,545 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,432 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,118 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,867 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,666 votes
6
— Fair
84%
The Lion King
37,374 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,952 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,733 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,552 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,497 votes
8
— Great
79%
Dune
36,427 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,106 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,030 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,906 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,117 votes
5
— Meh
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,848 votes
5
— Meh
80%
Big Hero 6
34,331 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,236 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,133 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,964 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,705 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,221 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,194 votes
4
— Poor
85%
Gladiator
32,609 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,598 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,559 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,240 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,767 votes
7
— Good
84%
Coco
31,596 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,760 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,743 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,674 votes
7
— Good
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup