trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
YungCamel
VIP
4
8
followers
Netherlands
22
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
120
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,710 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,654 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,750 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,255 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,818 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,236 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,609 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,134 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,590 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,375 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,592 votes
7
— Good
72%
Thor
39,415 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,058 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,295 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,850 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,319 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,692 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,266 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,155 votes
7
— Good
74%
Split
32,559 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,454 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,806 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,128 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,759 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,075 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,489 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,297 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,377 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,257 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,345 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,877 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,833 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,016 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,233 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,733 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,814 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,412 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,648 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,964 votes
7
— Good
75%
X-Men
22,073 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,506 votes
7
— Good
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,172 votes
7
— Good
73%
Looper
21,801 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,500 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,447 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,066 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,655 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,985 votes
7
— Good
77%
Taken
18,632 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,798 votes
7
— Good
73%
X2
18,058 votes
7
— Good
70%
Glass
17,937 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,185 votes
7
— Good
68%
X-Men: The Last Stand
17,438 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,662 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,796 votes
7
— Good
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,492 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,964 votes
7
— Good
76%
28 Days Later
14,140 votes
7
— Good
82%
My Neighbor Totoro
13,262 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup