trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Yuri Menezes
6
followers
Lauro de Freitas - Bahia
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
237
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
91%
The Shawshank Redemption
42,365 votes
8
— Great
90%
Quantos Dias Quantas Noites
2 votes
8
— Great
89%
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday
119 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,859 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,045 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,355 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,992 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,964 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,648 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,420 votes
8
— Great
85%
Saravah
2 votes
8
— Great
84%
American History X
20,146 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,272 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,519 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,634 votes
8
— Great
84%
O Barato de Iacanga
27 votes
8
— Great
83%
Memento
25,742 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,211 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,573 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,450 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,072 votes
8
— Great
82%
Raul: O Início, o Fim e o Meio
48 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,742 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,468 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,383 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,272 votes
8
— Great
82%
Up
38,727 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,102 votes
8
— Great
82%
The Lives of Others
5,096 votes
8
— Great
82%
Like Stars on Earth
1,871 votes
8
— Great
82%
The Handmaiden
6,032 votes
8
— Great
81%
Wonder
10,960 votes
8
— Great
81%
Elite Squad: The Enemy Within
2,766 votes
8
— Great
81%
Casino
9,517 votes
8
— Great
81%
Paths of Glory
2,764 votes
8
— Great
81%
The Help
10,377 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,309 votes
8
— Great
81%
The Father
5,863 votes
8
— Great
81%
Ilegal
7 votes
8
— Great
81%
1917
24,687 votes
8
— Great
81%
CODA
5,561 votes
8
— Great
81%
A Raisin in the Sun
173 votes
8
— Great
81%
The Secret in Their Eyes
3,387 votes
8
— Great
80%
Early Summer
151 votes
8
— Great
80%
In the Name of the Father
2,493 votes
8
— Great
80%
Nise: The Heart of Madness
164 votes
8
— Great
80%
Tokyo Story
1,024 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,596 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,792 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,111 votes
8
— Great
80%
Hotel Rwanda
5,048 votes
8
— Great
80%
Into the Wild
12,604 votes
8
— Great
80%
The Story of Me
34 votes
8
— Great
80%
Racionais MC's - 1000 Trutas, 1000 Tretas
5 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,441 votes
8
— Great
79%
I, Daniel Blake
2,690 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,229 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,055 votes
8
— Great
79%
Kubo and the Two Strings
12,034 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,225 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup