trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Will
27
followers
Birmingham, England
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
147
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Forrest Gump
44,269 votes
8
— Great
84%
Coco
31,700 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,302 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,706 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,231 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,907 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,536 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,787 votes
8
— Great
81%
Warrior
8,722 votes
8
— Great
81%
1917
24,884 votes
8
— Great
81%
Castle in the Sky
6,075 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,157 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,805 votes
8
— Great
80%
Kiki's Delivery Service
6,539 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,453 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,014 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,411 votes
8
— Great
80%
Whisper of the Heart
2,753 votes
8
— Great
79%
The Boy and the Beast
2,012 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,374 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,727 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,297 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,045 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,673 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,232 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,361 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,216 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,179 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,340 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,512 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
66,001 votes
8
— Great
77%
Taken
18,658 votes
8
— Great
77%
The Gruffalo
849 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,728 votes
8
— Great
76%
Onward
11,857 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,952 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,275 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,797 votes
8
— Great
76%
Coach Carter
4,004 votes
8
— Great
76%
The Siege of Jadotville
2,452 votes
8
— Great
75%
Darby O'Gill and the Little People
314 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,169 votes
8
— Great
75%
Secret of the Wings
1,945 votes
8
— Great
75%
Pitch Perfect
14,773 votes
8
— Great
75%
Gremlins
11,185 votes
8
— Great
75%
Papillon
4,083 votes
8
— Great
75%
The Message
461 votes
8
— Great
75%
The Karate Kid
8,850 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,659 votes
8
— Great
75%
Elf
14,583 votes
8
— Great
74%
A Nightmare on Elm Street
7,887 votes
8
— Great
74%
Brave
24,131 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,344 votes
8
— Great
74%
Watership Down
969 votes
8
— Great
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,994 votes
8
— Great
74%
Bridge to Terabithia
5,412 votes
8
— Great
73%
8 Mile
10,036 votes
8
— Great
73%
Elemental
8,045 votes
8
— Great
73%
Ralph Breaks the Internet
15,731 votes
8
— Great
73%
The Simpsons Movie
13,432 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup