trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Docmathis
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
32
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,551 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,550 votes
8
— Great
85%
City of God
11,066 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,488 votes
8
— Great
84%
Coco
31,525 votes
8
— Great
83%
Memento
25,781 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,460 votes
7
— Good
80%
There Will Be Blood
9,810 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,135 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,709 votes
5
— Meh
79%
No Country for Old Men
19,409 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,042 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,669 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,669 votes
8
— Great
77%
District 9
19,820 votes
9
— Superb
77%
Let the Right One In
4,589 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Moulin Rouge!
6,693 votes
8
— Great
76%
The Devil's Advocate
10,301 votes
7
— Good
76%
August Rush
2,707 votes
8
— Great
76%
The White Ribbon
1,107 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,844 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,727 votes
6
— Fair
74%
Split
32,480 votes
8
— Great
73%
A History of Violence
4,790 votes
8
— Great
72%
9
6,801 votes
5
— Meh
70%
Mean Streets
1,958 votes
8
— Great
69%
Mayhem
2,349 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,509 votes
7
— Good
64%
Devil
4,323 votes
5
— Meh
61%
The Adderall Diaries
410 votes
5
— Meh
57%
The Forest
3,658 votes
3
— Bad
53%
Illtown
9 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup