trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Zaki
0
followers
Earth
98
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
100
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,777 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,808 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,637 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,255 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,363 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,934 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,580 votes
7
— Good
72%
Thor
39,408 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,067 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,843 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,352 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,587 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,636 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,304 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,279 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,980 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,562 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,869 votes
7
— Good
73%
Looper
21,794 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,512 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,965 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,939 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
19,703 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,911 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,862 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,467 votes
7
— Good
77%
Sin City
15,273 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,080 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,814 votes
7
— Good
76%
28 Days Later
14,130 votes
7
— Good
78%
Children of Men
13,730 votes
7
— Good
64%
The Purge
13,580 votes
7
— Good
68%
Kick-Ass 2
12,862 votes
7
— Good
77%
Beetlejuice
12,262 votes
7
— Good
75%
Gremlins
11,160 votes
7
— Good
71%
Dumb and Dumber
10,491 votes
7
— Good
67%
Shrek Forever After
10,423 votes
7
— Good
78%
Training Day
10,038 votes
7
— Good
76%
The Illusionist
9,663 votes
7
— Good
76%
The Machinist
8,855 votes
7
— Good
81%
Stand by Me
8,616 votes
7
— Good
70%
28 Weeks Later
8,368 votes
7
— Good
76%
Mulholland Drive
7,901 votes
7
— Good
64%
Don Jon
7,726 votes
7
— Good
68%
Enemy
7,642 votes
7
— Good
71%
Orphan
7,129 votes
7
— Good
71%
The Lion King II: Simba's Pride
6,238 votes
7
— Good
74%
Identity
6,043 votes
7
— Good
78%
Misery
6,017 votes
7
— Good
72%
The Place Beyond the Pines
5,927 votes
7
— Good
57%
Dumb and Dumber To
5,922 votes
7
— Good
65%
Scream 4
5,569 votes
7
— Good
61%
Scream 3
5,461 votes
7
— Good
71%
Cruel Intentions
5,182 votes
7
— Good
68%
The Beach
5,037 votes
7
— Good
62%
I Know What You Did Last Summer
4,470 votes
7
— Good
68%
Gremlins 2: The New Batch
4,130 votes
7
— Good
81%
La Haine
3,619 votes
7
— Good
65%
Wrong Turn
3,486 votes
7
— Good
71%
Let Me In
3,426 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup