trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
David Cattar
0
followers
Monroe, Louisiana
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,054
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
16
17
18
82%
Deadpool
108,936 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
Guardians of the Galaxy
96,660 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,956 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,757 votes
8
— Great
86%
Inception
71,935 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,999 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
The Avengers
65,535 votes
1
— Weak Sauce :(
87%
The Matrix
61,742 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,815 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Avatar
60,177 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Suicide Squad
58,927 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,358 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,748 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Wonder Woman
56,579 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Avengers: Infinity War
56,260 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,044 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Iron Man
54,075 votes
1
— Weak Sauce :(
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,158 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,801 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
John Wick
51,373 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,891 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,672 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
49,065 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Avengers: Endgame
48,989 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,489 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Frozen
48,279 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Avengers: Age of Ultron
47,177 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Joker
47,045 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,751 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Mad Max: Fury Road
46,646 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,532 votes
1
— Weak Sauce :(
76%
Black Panther
46,448 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
The Dark Knight Rises
46,316 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,315 votes
1
— Weak Sauce :(
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,898 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,932 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,699 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,581 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,327 votes
1
— Weak Sauce :(
86%
Forrest Gump
44,266 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
44,259 votes
1
— Weak Sauce :(
86%
Pulp Fiction
43,640 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,300 votes
1
— Weak Sauce :(
91%
The Shawshank Redemption
42,706 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,267 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Batman Begins
42,207 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,964 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,199 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Captain America: The First Avenger
41,186 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Kingsman: The Secret Service
40,834 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
WALL·E
40,710 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,709 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Deadpool 2
40,672 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Iron Man 2
40,428 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Iron Man 3
40,325 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,017 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
The Hunger Games
39,659 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,546 votes
8
— Great
72%
Thor
39,465 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Back to the Future
39,285 votes
8
— Great
1
2
3
16
17
18
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup