trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Zorge88
68
followers
Banja Luka
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
389
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
108,710 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,436 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,080 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,987 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,247 votes
8
— Great
81%
Joker
46,937 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,837 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,592 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,187 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,132 votes
8
— Great
82%
Up
38,917 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,421 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,950 votes
8
— Great
79%
Dune
36,543 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,026 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,749 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,750 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,701 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,693 votes
8
— Great
84%
Coco
31,643 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,809 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,755 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,700 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,519 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,709 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,291 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,850 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,075 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,759 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,570 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,274 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,298 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,741 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,377 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,197 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,961 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,833 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,809 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,580 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,234 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,944 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,709 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,344 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,215 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,199 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,858 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,648 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,434 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,964 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,713 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,501 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,320 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,265 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,104 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,500 votes
8
— Great
77%
Sully
20,415 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,282 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,251 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,024 votes
8
— Great
77%
District 9
19,889 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup