trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Zed
VIP
5
2
followers
Paris
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
846
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
13
14
15
82%
Deadpool
108,909 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,649 votes
4
— Poor
88%
The Dark Knight
74,937 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,740 votes
7
— Good
86%
Inception
71,918 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,994 votes
6
— Fair
81%
The Avengers
65,525 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,726 votes
7
— Good
80%
Logan
60,809 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,165 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,925 votes
3
— Bad
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,353 votes
5
— Meh
77%
Arrival
56,743 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,574 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,253 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,039 votes
6
— Fair
81%
Iron Man
54,064 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,138 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,797 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,839 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,364 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,883 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,656 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,361 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,061 votes
8
— Great
79%
Moana
49,039 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,979 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,479 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,273 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,174 votes
7
— Good
81%
Joker
47,034 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,740 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,625 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,529 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,443 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,308 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,305 votes
6
— Fair
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,885 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,916 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,695 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,687 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,579 votes
3
— Bad
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,322 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,253 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,205 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,624 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,296 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,258 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
41,955 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,194 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,178 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,829 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,703 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,698 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,424 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,321 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,010 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,909 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,652 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,539 votes
8
— Great
1
2
3
13
14
15
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup