trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Charlie Key
VIP
12
5
followers
Cincinnati
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
315
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
88%
The Dark Knight
74,953 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,933 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,535 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,176 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,155 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
54,075 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,895 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,927 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,749 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,264 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,698 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,638 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,963 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,206 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,708 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,282 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,546 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,184 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,016 votes
8
— Great
82%
Up
38,985 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,786 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,428 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,079 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,485 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
37,026 votes
8
— Great
72%
Thor
39,465 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,858 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,137 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
36,014 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,179 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,229 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,484 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,948 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,340 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,231 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,720 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,798 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,296 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,842 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,281 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,877 votes
6
— Fair
77%
Home Alone
30,755 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,375 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,517 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,868 votes
6
— Fair
85%
The Silence of the Lambs
28,707 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,371 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,824 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,331 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,629 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,708 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,436 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,215 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,634 votes
8
— Great
73%
Cars
26,810 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,240 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,309 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,578 votes
8
— Great
76%
300
25,196 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,881 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup