trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Zythean
VIP
3
4
followers
Omicron Persei 8
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
139
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,655 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,470 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,763 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,479 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,734 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,877 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,398 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,547 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,718 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,039 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,865 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,274 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,629 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,500 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,124 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,953 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,708 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,728 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,800 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,217 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,980 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,973 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,843 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,382 votes
7
— Good
81%
Joker
46,908 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,472 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,308 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,205 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,189 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,638 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,593 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,822 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,252 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,851 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,568 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,925 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,038 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,523 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,504 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,171 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,303 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,140 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,885 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
33,805 votes
8
— Great
74%
Split
32,546 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,252 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,018 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,622 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aquaman
31,562 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,509 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
30,920 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,402 votes
8
— Great
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,460 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,912 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,569 votes
6
— Fair
76%
The Batman
26,328 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,821 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,771 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,722 votes
9
— Superb
70%
Minions
24,462 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup