trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Chris
22
followers
Germany
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,458
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
23
24
25
91%
The Shawshank Redemption
42,546 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,405 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,730 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,706 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,946 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,504 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,776 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,978 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,455 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,945 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,455 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,952 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,443 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,143 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,684 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,117 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,699 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,414 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,350 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,082 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,298 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,964 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,326 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,609 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,339 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,818 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,751 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,071 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WWE WrestleMania X-Seven
69 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,374 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,564 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,795 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,562 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,258 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,221 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dune: Part Two
17,059 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,311 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,441 votes
7
— Good
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,339 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,229 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,644 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,151 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,177 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,429 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,888 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,238 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,591 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,552 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,506 votes
8
— Great
82%
Once Upon a Time in the West
4,840 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,598 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,249 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,341 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,185 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,642 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,117 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,641 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,155 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
25,015 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,482 votes
9
— Superb
1
2
3
23
24
25
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup